Hogyan válasszunk tetőcsomagtartót?
Hogyan válasszuk ki a megfelelő tetőcsomagtartót?
A termék megvásárlása előtt meg kell győződnie arról, hogy azt a Cseh Köztársaság Közlekedési Minisztériuma megfelelően engedélyezte a Cseh Köztársaság útjain való használatra.
A kereskedőnek át kell adnia Önnek egy 8SD jóváhagyási tanúsítványt. Ezzel megelőzheti a biztosítótársasággal kapcsolatos problémákat és jelentős pénzügyi költségeket abban az esetben, ha kártérítést kell fizetnie az Ön által a jármű üzemeltetése során magának vagy más közlekedőknek okozott károkért. Az általunk forgalmazott termékek megfelelnek ezeknek a jogi kötelezettségeknek, és a CRUZ Spain márka esetében mi vagyunk az egyetlen engedélyezett importőrök és a Cseh Köztársaságban a Közlekedési Minisztérium 8SD Atest tanúsítványának birtokosai. Kínálatunkban megtalálhatja továbbá a svéd MONT BLANC, márka minőségi tetőcsomagtartóit, amelyek még a legigényesebb ügyfeleket is kielégítik.
FIGYELEM: A Cseh Köztársaságban, más országokkal ellentétben, a tetőcsomagtartókra szigorú és költséges dinamikus ütésvizsgálatot írnak elő. A teszt sikeres elvégzése után a hatóság kiadja a termék közúti forgalmi engedélyét, a Cseh Köztársaság Közlekedési Minisztériumának úgynevezett Atest 8SD-jét. Ha a Cseh Köztársaságban igazolvány nélküli tetőcsomagtartó okoz kárt, a biztosító nem nyújt kártérítést a keletkezett kárért.
A tetőcsomagtartók a rögzítés módja szerint két kategóriába sorolhatók
1. Alapvető tetőcsomagtartó (keresztrudak)
|
2. Tetőcsomagtartó sínekhez
Elsősorban olyan kombi karosszériás járművekhez tervezték, amelyek hosszanti sínekkel vannak felszerelve. A hordozót egy behúzható elemmel rögzítik a tartógerendákhoz. A helyes megrendeléshez jó, ha ismeri a járművén lévő merevítőelemek fesztávolságát és a merevítőelemek méreteit (profilját).
A hosszanti síneket CLASSIC és INTEGRÁLT sínekre osztják
Klasszikus sínek
|
|
Integrált sínek
|
KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK
Van különbség a fekete (acél) és az alumínium rudak között?
Az acél vagy alumínium tetőcsomagtartók funkcionalitása ugyanaz. A különbség a rudak kialakításában, anyagában és profiljában van. Az acél tetőcsomagtartók általában nem rendelkeznek "T" horonnyal. Az alumínium tetőcsomagtartók általában ezzel a horonnyal vannak felszerelve. Az alumíniumtartók tökéletesen ellenállnak a korróziónak, és a rudak lekerekített profilja miatt általában jobb aerodinamikai tulajdonságokkal rendelkeznek (AERO).
Mire használják a "T" hornyot?
A "T" horony (néha "C" horonyként is emlegetik) egy hosszanti horony az alumínium tetőcsomagtartó tetején. A "T" horony modern kiegészítők (síléctartó, kerékpártartó) rögzítésére szolgál "T" adapter segítségével. A szükséges adapterek általában kiegészítő tartozékot jelentenek. A "T" horony garantálja a tartozékok kényelmes és gyors rögzítését. Természetesen a tartozékok a "T" horony nélkül is felszerelhetők a tartóra.
Mi a helyzet az autón lévő tetőcsomagtartó zajszintjével?
A legtöbb tetőcsomagtartó az autón zümmög. A zajt a rúdra ható légellenállás okozza, és a rúd profilja, a tető alakja és a haladási sebesség befolyásolja a zaj intenzitását. Rakomány, sílécek, dobozok stb. szállítása esetén a zajszint megváltozik. Ha nem szállít rakományt, javasoljuk, hogy a teherhordót szerelje le, hogy meghosszabbítsa élettartamát és csökkentse az üzemanyag-fogyasztást.